Paylaş : TR | EN
İnstagram Beğeni Gizmele Nasıl Yapılır ?

İnstagram Beğeni Gizmele Nasıl Yapılır ?

  • 13 Oca
  • 0 Comments

Instagram Beğenilerini Gizleme

Instagram beğeni gizleme en yaygın kullanılan uygulamalardan biri olan Instagramın kullanıcılarının merak konusu olan özelliklerinden birisidir. S Fotoğraf paylaşımı denince ilk akla gelen mecra olan Instagram zaman geçtikçe fotoğraf paylaşmanın ötesinde özellikler barındırmaya başladı. 

Instagram Beğeni Ne Demektir?

Instagram en yaygın kullanılan uygulamalardan birisi ve en yaygın özelliği gönderilere beğeni yapabilme özelliği. Instagram uygulması içerisinde kullanıcılar her gün onlarca gönderi paylaşabiliyor. Bu paylaşımların ardından paylaşım yapan kullanıcılar paylaşımlarına gelen etkileşimleri bildirimlerle takip ediyor. Kullanıcılar paylaşımları beğenerek ve yorum yaparak etkileşimde bulunuyor.

Instagram da bir gönderiyi beğenmek ise oldukça basit bir işlem. Kullanıcı ana sayfasında ya da uygulamanın keşfet kısmında karşısına çıkan bir paylaşımı eğer isterse beğenebiliyor. Her paylaşımın sol alt köşesinde içi boş bir kalp sembolü var. Kullanıcı eğer bir gönderiyi beğenmek isterse bu sembole tıklayabiliyor. Bu şekilde gönderi beğenilmiş ve kalp sembolü içi dolu ve kırmızı bir kalbe dönüşmüş oluyor.

Aynı zamanda bir gönderinin üzerine iki defa art arda tıklanması durumunda da gönderi beğenilmiş oluyor. Günümüzde Instagram gönderilerinin altında kaç kişinin beğendiği ve kimlerin beğendiği görülebiliyor. Güncellenen özelliklerle bu beğeni sayısı ve kimlerin beğendiği gizlenebiliyor. Bunu sağlayan özellik ise c gizleme özelliğidir. 

Instagram Beğeni Gizleme Nasıl Yapılır?

Intagram beğeni gizleme oldukça basit bir işlemdir. Aslında Instagram hesap gizleme işlemi ile hemen hemen aynı işlemdir. Bu işlem aşağıdaki basit aşamalar ile gerçekleştirilir.

  • Öncelikle kullanıcıların kendi profillerine girmesi gerekir.
  • Kullanıcı profiline girdikten sonra burada sağ üst köşedeki üç nokta sembolüne tıklayarak Ayarlar kısmına giriş yapar.
  • Daha sonra ayarlar kısmında Gizli Hesap seçeneğini seçer.
  • Bu işlemle birlikte hesap gizli konuma gelir.

Hesap gizli konuma getirildiği zaman Instagram otomatik olarak tüm gönderi beğenmelerini de gizler. Bu işlemi gerçekleştiren kullanıcıların bu işlemden sonra gönderi beğenilerini ve yorumlarını sadece onaylı takipçileri görebilir. Kullanıcıların onayı dışındaki hesaplar gönderi beğenilerini ve yorumları göremezler.

Aynı zamanda bu işlem gerçekleştirildikten sonra kullanıcının yaptığı gönderi beğenileri ve yorumlar hareketler kısmında da görüntülenemez. Takip ettiklerim kısmında da görüntülenemez duruma gelir.

Instagram Beğeniler Gizleniyor!

Instagram uzun zamandır uygulama üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların memnuniyetini arttırmayı ve daha sağlıklı kullanım sağlamayı hedefliyor. Çalıştığı konularda bir tanesi de beğenilerin gizlenmesi konusudur. Instagram beğenilerin kaldırılması ile ilgili çalışmalarını sürdürdü hatta bazı pilot ülkelerde deneme bile yaptı. Beğenileri kaldırıp deneme yaptığı pilot ülkeler arasında Avustralya, Kanada, Brezilya, Japonya, Yeni Zelanda ve İrlanda yer alıyor. 

instagram beğeni gizleme nasıl yapılır instagram beğeni gizmele instagram beğeni gizle

Yorum Gönderguvenlik

Yorumlar (0)
Henüz yorum yok. İlk yorum yapan siz olun!